0 208 visningar

4 svar

Seg sandsopp vid torkning

Lena

26 aug 2008 kl. 20:11

Hej!

Varför går det inte att få sandsopp lika knastertorr som KarlJohan.Jag gör ju på samma vis.

0

sofia

26 aug 2008 kl. 21:35

då har du precis samma problem som mig. det är första året jag torkar KJ och sandsopp och det är stor skillnad. Mina sandsoppar känns torra men böjliga, som papper typ. vet ej om de ej är riktigt torra eller om de ska vara så?

0

anithau

26 aug 2008 kl. 21:37

Mina blir också så. Om tre personer upplever samma sak, då kan vi väl hoppas på att det är rätt.

0

Sara

26 aug 2008 kl. 21:44

Men mina KJ blir oxå böjliga, inte knastertorra!!? Kan dom bli det??

0

sofia

26 aug 2008 kl. 22:06

ja med hjälp av kupévärmaren har mina KJ blivit´knastertorra. men ej sandsoppen.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone