0 296 visningar

5 svar

Lite matsvamp...

RasBohlin

4 sep 2008 kl. 23:59

...

0

Enelie, Linköping

5 sep 2008 kl. 00:03

Det här kan du bättre än jag.
Är det kanske en Föränderlig tofsskivling du har där?

0

RasBohlin

5 sep 2008 kl. 00:04

Svar ja!

0

Enelie, Linköping

5 sep 2008 kl. 00:07

Den har jag aldrig hitta.
Vad jag vet i alla fall.

0

RasBohlin

5 sep 2008 kl. 00:10

Kan ju förväxlas med Gifthätting, (farligt), men den är nog ovanlig för jag var lyckligt ovetande om den fram till för ett par år sedan, å jag lever ju än! ;)

0

Enelie, Linköping

5 sep 2008 kl. 00:19

Tur för dig.
Hm… jag får hoppas att jag lyckas hitta båda sorterna så att jag kan jämföra.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone