0 279 visningar

6 svar

Lite bilder

Anita

29 sep 2008 kl. 22:23

Vet inte vad den första e för svamp och jag plockade den inte.
Fotade den endast för att skicka som mms till min sambo för att säga att han förlorat mig till skogen haha

De andra bilderna är på vad jag tog med mig hem.

0

Boman

29 sep 2008 kl. 22:31

Det är bara att njuta, fin fångst!

0

Geraldine Vällingby

29 sep 2008 kl. 22:32

Den ligger som en jätte bland knappnålarna:))

0

Anita

29 sep 2008 kl. 22:38

ja det ser lite löjligt ut.
De ser riktigt små ut fastän de inte var det.
De ligger för övrigt på en stor middagstallrik

0

"JAS" Helsingborg

29 sep 2008 kl. 22:57

Du har en kul “blå” Du kan få en gul av mig så kanske det kommer en liten grön så småningom:))

0

Anita

29 sep 2008 kl. 23:01

haha taget.. vill gärna se vad för grönt som kan komma ur det :)
Klockren bild

0

Dorota

29 sep 2008 kl. 23:08

Grön, det vad jag blir snart, av avund.. Kul Anita.
Underbart bild Jas.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone