Inte lär du hinna se den från E4.Troligen ser du Aspen eller en pyttebit vid Salems kyrka i så fall. Inte hörs trafiken på mina ställen i alla fall. Det är dricksvattenreserv för Fjollholm, ifall nån tappar olja eller annat i Mälaren. Inget fiske, inte ens gå på isen får man. Men titta och njuta får man, gratis;-) Har några fina ställen dit få hittar, oftast får man vara alldeles allena där.
Lommen ropar, fiskgjusarna stör lite också, annars är det bara fåren som hörs, och vinden. Kanske nåt plan högt upp också.
Geraldine, jag syr, därför kom beställningen.
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.