0 298 visningar

4 svar

En eloge till blåstjärnorna

svampstaff

4 dec 2008 kl. 01:37

Beundrar er för ert tålamod, att hjäpa oss nördar:) att artbestämma svampar..förstår vi är jobbiga ibland?
Men ett stort tack till: IreneA,HansA, Klas m.fl även tack till JAS och JAN A,, som hyser grym kunskap om det mesta…
Fina människor jag respekterar.

0

"JAS" Helsingborg

4 dec 2008 kl. 09:28

Det är tur att jag bor i en gammal lägenhet med höggt i tak annars hade jag nog fått en bula på skulten, tack svampstaff men jag är faktiskt fortfarande en “gröngöling” bland stjärnorna, Jan A. m.fl.

0

Bo E

4 dec 2008 kl. 11:02

Instämmer med svampstaff!
Här finns kompetens som vi “svampnördar” och allmänt naturintresserade på alla sätt och vis vill visa uppskattning och tacka för.

0

Eva Kr

4 dec 2008 kl. 11:02

Det skriver jag under på!

0

Helena i Lund

4 dec 2008 kl. 11:07

Hear hear!

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone