0 304 visningar

6 svar

Några jag undrar över?

svampstaff

9 feb 2009 kl. 21:17

Tycker dom är lite besvärliga dom här?
Tror sälgticka på 1:an.

0

svampstaff

9 feb 2009 kl. 21:19

Det här är väl ribgrynna iaf?
Sen en gul ticka på hassel?

0

gunhild i Kåddis

9 feb 2009 kl. 21:38

Kan inte svara men gillar skarpt den sista bilden med vattnet det vore en fin bakgrundsbild till skrivbordet!

0

klas jaederfeldt

9 feb 2009 kl. 23:10

1 sälgticka 2 alticka 3 ? 4 ribbgrynna 5 Strävticka ( hönells ticka) is

0

svampstaff

9 feb 2009 kl. 23:13

Sno den du Gunhild:)

0

svampstaff

9 feb 2009 kl. 23:17

Berget borte i horrisonten är omberg.

0

svampstaff

9 feb 2009 kl. 23:32

Tack Klas förresten.3:an växer på asp. Ingen aning heller, men det växer mängder med tegeltickor en bit ifrån? Fast dom här är vita?

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone