0 328 visningar

6 svar

Bombmurklor Nada

gunhild i Kåddis

21 feb 2009 kl. 10:27

Du får vänta tills i maj då ska jag ta er med på bombmurkelutflykt till Öreälven.det är tyvärr inte varje år man kan hitta dem men vi hoppas på tur. Kolla den här insändaren från i fjol.
http://www.vk.se/Article.jsp?article=187784

0

Skogsfrun i Obbola

21 feb 2009 kl. 10:53

Du annonserar väl ut utflykten här på forumet? Vill gärna följa med!

0

NadaL, Umeå

21 feb 2009 kl. 10:54

Visst ska det vara spännande att få se dom, men helst vill jag hitta dom själv och möjligen här kring Umeå.

0

gunhild i Kåddis

21 feb 2009 kl. 15:32

Kul om du vill följa med Skogsfrun och du Nada det är inte långt till Bjurholm. Vi kan nog hitta annat också. Jag ska återkomma med inbjudan.

0

NadaL, Umeå

22 feb 2009 kl. 11:31

Självklart följer jag med!
Det snöar just nu och maj månad känns så lååångt borta.:)

0

Elisabeth Bååth Umeå

22 feb 2009 kl. 22:36

Garanterat bombmurklor i Vuollerim i juni då svampekologikursen åker dit. Hälsningar från ett svampkonsulentträff i ett snöigt Stockholm

0

Bombmurklor Elisabeth

gunhild i Kåddis

22 feb 2009 kl. 23:14

Hörde att det snöat ordentligt i Stockholm då kände du dig väl som hemma.Fick ett sms om nytt ni bestämt på årsmötet om medlemskap för icke konsulenter i riksföreningen. Kanske en bra sak för att få med fler intresserade. Välkommen tillbaka till Umeå.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone