0 333 visningar

3 svar

Kantareller i Bohuslän?

Ellinor

21 jul 2006 kl. 12:57

Hej! Är det någon som vet om kantarellerna kommit ännu i norra Bohuslän?

0

Bo Reyer

21 jul 2006 kl. 13:07

De flygs in från norra mellansverige i eftermiddag!

0

Lena Strömstad

23 jul 2006 kl. 19:25

I norra Bohuslän har kantarellerna kommit :-) Inga jättemängder ännu men ändå.
Jag missade planet så jag fick ge mig ut i skogen och plocka istället :-) 

0

Ellinor

26 jul 2006 kl. 10:53

Tack Lena!!! *:) Skall tälta i Bullarenskogarna, och hoppas på att kunna fräsa lite svamp på Trangiaköket… *:)

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone