0 244 visningar

2 svar

Väderrapport från Västervik

Jas i Västervik

6 jul 2009 kl. 19:18

Nu har vi fått en ordentlig rotblöta här så nu blir det nog mycket svamp men det får jag inte ta del av, jag återvänder till HBG på onsdag. Typiskt:(

0

Johanna V-vik

6 jul 2009 kl. 21:04

Hi hi.. Det är sant, har varit ute i ovädret och kom hem med ca 5 kilo härliga kantareller. Skulle “bara” kolla mitt KJ ställe. Dom såg jag dock inte röken av. Men mycke gula huvuden här o där. Ser nu fram emot en veckas semester. Även mina blåbär va härligt stora och blå.

0

Robban O-hamn

6 jul 2009 kl. 22:24

Så har det sett ut i O-Hamn hela dagen med. Precis vad som behövs,
tänkte vänta ett par dagar men snart så blir det skogen.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone