Bilden visar klart och tydligt en Springer. Att du tror det är en Cocker visar din begränsade kunskap om hundar. FÖR JOVISST Cocker Spaniel är en hund, så nu vet du det. Din attityd är låg.
Jag är uppväxt med hundar som vunnit 1:a pris i alla former av brukshundsprover och lydnadsprover och alla har varit Cocker Spaniels. 1962 gjordes ett reportage om våra hundar som sedan sändes i TV.
Om du vidhåller att Cockern inte skulle vara en hund, kan du stoppa upp din j—-a Amstaff, eller vad fan den heter, nå´nstans och rapa upp den.
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.