Har precis kommit in från en skogsrunda som gett mig en fundering. Har varit och kollat in några av kantarell ställena som jag har och såg att på nästan vartenda ställe växte det även brun kamskivling.
Har precis lärt mig kamskivlingen så därför vet jag inte om den brukar växa på mina ställen eller om det bara är tillfälligt.
Är det ngn mer som tänkt på det?
Kanske de bara trivs på samma marker men på 8 av 10 ställen?
Skulle vara kul att höra ifall det bara är tillfälligt nu här hos mig eller om det är så här hos fler.
Trevlig helg på er alla:)
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.