Lite hårig kan hända, men den är väl skön ändå.
Cicci det är bara att öva,öva och öva. Det kostar ju inte en massa film. När man fotar nära, macro (M) och Supermacro (S)är det viktigt att hålla kameran absolut stilla,stativ eller stöd gäller.Ställ in väljaren på P.
jobba på o lycka till med nya kameran, du kommer inte att bli besviken på den.
Javisst är det Jätteparasitfluga Tachina grossa.En mastodont bland flugorna.Inte ofredar den folk,gillar att bli fotad. Som sagt en trevlig gynnare.
Har just kommit in från en tur på ängen. Solen gassade för första gången på många dagar.Har fotat huggorm, ödla, spindlar och en massa andra småkryp.
Lite svamp åxå på den fallna eken.
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.