Visst vet jag att det finns svamp i Norge. Jag har en syster i Trondheim med stuga vid en havsvik i Nordtröndelag och där har vi plockat både sopp,taggsvamp,kantareller och trattkantareller helt inpå hytta hennes. Jag gick också en tur i skogarna runt Trondheim och där fanns en hel del att ta vara på.
Jag ska dit i början av september för att fira min syster och hoppas på en tur i skogen.(Jag väljer det före Nidarosdomen)
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.