0 316 visningar

3 svar

KJ köpes

Kristina Moszko Fäldt

18 sep 2009 kl. 18:31

Vi lider stor brist på K-J där jag bor! Har bara hittat 2 plockbara!
Köper gärna torkad felfri K-J.
MVH
Kristina
mail moszko.faldt@hotmail.com

0

Grethe F

18 sep 2009 kl. 19:14

Det har varit ett dåligt KJ år i hela landet så det kan bli svårt att hitta några,  lycka till

0

Ola

20 sep 2009 kl. 20:28

Hej.
Har mailat dig Kristina men svarar här också ifall fler är intresserade. Vi sitter på 50-100 kg av fjolårets skörd. De är f.n. inte förpackade men det ska ske så snart färsksäsongen lugnar sig lite. F.ö. finns i lager 400-500 kilo av andra sorter. Främst tratt men även lite trumpeter. Maila till ola@wsfab.se om du är intresserad.

0

Ola

20 sep 2009 kl. 20:30

Glömde säga att kvaliteten varierar från god till utmärkt.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone