stod två jätteekar som jag spanade in i dag men de bidrog inte med så mycket mer än dess storhet. Men alldeles nedanför den ena på marken låg ett dött träd, vet inte vad men där växte följande två arter. Först trodde jag tickan var en borstticka men jag vet inte, tycker ingenting stämmer så jag överlämnar den med varm hand till Er alla…..
1:1-3
:-)
Hej Ewa! Där har det planterats igen en fin Ekäng antagligen och ersatts av en trist granplantage:( Men visst ser det ut som Borsttickor.
Sista serien verkar intressant jag tror inte på Klyvblad om det skulle vara det så är det ett riktigt missfoster. Ska bli kul och se vad stjärnorna säger.
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.