0 268 visningar

2 svar

Sandsoppsoppa

gunhild i Kåddis

25 nov 2009 kl. 13:14

Tillagade sandsoppsoppa i går och det var himmelskt gott med hembakat tunnbröd och god ost. Kan rekommenderas i detta surväder. Vi har varit ute i trattskogar i dag och det var gott med sopparester vid hemkomsten. Tyvärr måste jag ut och tvätta bilen den ser förskräcklig ut tur att vi tog oss hem genom leran.

0

Skogstrollet

25 nov 2009 kl. 13:26

Lägg ut receptet på receptbanken!
Det behövs lite seriösa inlägg där…nu är det bara skit rent ut sagt som kommer in där…trots att Micke rensat har det kommit in två nya “bajsrecept”!

0

Lilla My

26 nov 2009 kl. 10:12

De där svamsopporna bli ju bara godare ju ruggigare det är utanför köksfönstret när man lagar dem :)

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone