Jag tackar för svaren.
Har frusit in råa vanliga kantareller, björksopp mm när jag hittat för lite att steka, och lagt ihop dem med det jag hittat senare, och har aldrig märkt någon skillnad. Men man måste ta dem direkt från frysen till stekpannan.
Hittade 8 liter trattisar idag och orkar inte steka det idag. Torkade förra veckan och det tog en evig tid innan de var riktigt torra, trots att jag körde över med hårtork många gånger.
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.