0 355 visningar

1 svar

Svampfärgning Uppsala

Jan A, Uppsala

5 maj 2011 kl. 12:12

Så här står det på Uppsala Svampklubbs hemsida:
http://www.uppsala-svampklubb.net
Gå in där och kolla!

”Maj
2011.05.07 - SVAMPFÄRGNING
För andra året i rad samlas vi för en vårträff och färgar garn med svamp. Teori och prova-på-färgning.
Ta gärna med färgsvamp som du vill prova!
Medtag fikakorg!
Tid och plats: kl. 10.00. Plats meddelas senare
Kontaktperson för anmälan: Maria Backlund”

0

Lena M

5 maj 2011 kl. 17:46

Hoppas att den blir av till hösten, det är ju så spännande att svampfärga, idel överraskningar.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone