0 242 visningar

6 svar

Kamera?

gunhild Nordås

6 sep 2011 kl. 21:30

Jag har varit mkt nöjd med min Canon ixus 860 som nu börjat konstra.
Canon Digital Ixus 1000 HS brun har jag tittat på den har en närgräns på 1 cm, vad tror ni, ska jag köpa den?

0

Jeanette P, Lulé

7 sep 2011 kl. 07:33

Jag kollade lite snabbt på den nu på nätet och själv skulle jag kunna köpa en sån ifall jag hade velat ha en kompakt kamera. Den har fått väldigt bra betyg både på tester och användare. Lagom zoom, bra bildstabilisering och närbilden gör det optimalt att ta kort på våra små raringar svamparna ;). Så jag säger bara go for it :D

0

Lena M

7 sep 2011 kl. 07:43

Det låter bra men kolla prierna från olika firmor, den säljs från 1.690 till 4.299:-, hur kan det variera så ?

0

Irene A

7 sep 2011 kl. 08:52

Ja, det var otroligt vilken prisskillnad! Cyberphoto har i alla fall toppklassat den, så det är säkert ett bra köp.

Själv är jag lite sugen på G12:an, men den gamla har inte tjänat ut än..

0

gunhild i Kåddis

7 sep 2011 kl. 21:58

Jag har varit på Cyberfoto i dag och hämtat min Canon, batteriet är laddat och i morgon hoppas jag visa er resultat. Ska bli spännande att se vad en närgräns på 1cm kan göra. Regnar det som i dag så tar jag nog min gamla.
Tack för tipsen.

0

gunhild i Kåddis

7 sep 2011 kl. 22:03

Det blev ett stort jack i kontot i dag, jag var inne på Intersport och köpte ett par nya fjällrävenbyxor också. Dom gamla börjar bli lite slitna.

0

Jeanette P, Lulé

8 sep 2011 kl. 07:25

Då låter du verkligen redo för att gå ut i skogen å fota nu då :). Hoppas regnet håller sig borta så vi får se lite bilder.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone