0 244 visningar

2 svar

Här kan du hitta goliat

Carina

7 sep 2006 kl. 16:48

Så här kan mark där man hittar goliat se ut…

0

Bo E

7 sep 2006 kl. 16:51

Hoppsan, är det blåbär?
Här nere i Närke har det varit ett väldigt magert blåbärsår i år.
Små torra och fåtaliga!

Grattis till både bär och goliat!

0

Carina

7 sep 2006 kl. 16:59

Hej Bo!
Inte blåbär, men väl lingonris. Där jag funnit goliat har det varit övervägande lingon och kråkbärs ris…Har ännu inte funnit någon goliat detta år och det är tråkigt.Har dock tänkt mej ut i helgen så jag hoppas på tur och det behövs för här uppe har det varit torrt.Blåbär, åkerbär, hjortron däremot har det funnits gott om.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone