0 493 visningar

2 svar

Håkafot och Gäddede?

Älgen

1 okt 2011 kl. 09:51

ska till Håkafot nästa helg med ett par väninnor. vi tycker om att plocka svamp alla tre så nu undrar jag om någon vet hur det är med kantareller i det området!

0

Ninjan

1 okt 2011 kl. 18:13

kolla under fliken rapporter, tyvärr vet inte jag :)

0

Simon Grook

1 okt 2011 kl. 22:00

Jag var i Håkafot för några veckor sedan. De roligaste fynden var de av biskopsmössa som växte rikligt på halvrutten ved. De skall ju vara ätliga enligt forumet. Kolla tråden “någon som ätit biskopsmössa”

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone