0 229 visningar

1 svar

Vinter eller Vårväder

Dieter Endom

12 jan 2012 kl. 20:32

I dag kl 13:30, barmark, regn och tempen var +5 grader här i Solna.
Kl 15:56 såg det ut så här. -1 grad, snö och blankis på gatan.

T o m vårt “julgransspöke” ser förvirrad ut!

0

anithau

13 jan 2012 kl. 07:41

Morning Dieter!
Det är snabba växlingar i vädret.
Vilket härligt spöke, ser verkligen förvirrad ut.

Här är det konstant, enormt mycket snö, men inte speciellt kallt.
Ha de så gott

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone