0 416 visningar

6 svar

Svampställe

Anders H

12 jul 2012 kl. 10:19

Har nu flyttat från Stockholm och skulle vilja att någon annan plockar de svampar jag nu missar! Korsningen Kronoparksvägen/Pålmalmsvägen i Huddinge, väg 571. Ett hav av svamp kommer att skölja över er

0

Kerstin, Lindome

12 jul 2012 kl. 19:28

Himla synd att man bor i Göteborg…...

0

Pochahontas

12 jul 2012 kl. 20:33

Ska ha det i åtanke när jag drar åt det hållet

0

Yoshi

16 jul 2012 kl. 18:27

Vad för svamp, Anders? Det låter intressant.

0

Anders

18 jul 2012 kl. 02:24

Trattisar

0

Lasse

18 jul 2012 kl. 11:00

Tack som bara den. Hoppas du hittar nya jaktmarker.

Var och betade av området igår.

0

Pochahontas

18 jul 2012 kl. 11:19

Men inte trattisar väl Lasse?

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone