0 260 visningar

2 svar

Göra bilder större

Håkan Bråkan

30 okt 2012 kl. 20:33

En mer teknisk fråga. Hur gör man bilderna större på denna sida. Jag håller mig till ca. 500kb bilder men dom blir så sma. Kan man svälla bilderna på något sett?

0

"JAS" Helsingborg

30 okt 2012 kl. 20:51

Inte för att jag vet vad du använder för program men om du gör dem enligt pixelstorlek ca:1000X664 pixlar så blir de stora och när jag gör mina i den storleken så hamnar de på ca 200kb.

0

Håkan Bråkan

30 okt 2012 kl. 21:17

Få se om denna pipklubbsvamp enligt dig fungerar.

pipklubbsvamp

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone