0 313 visningar

2 svar

Äntligen

Hasse i Hörby

15 okt 2013 kl. 07:40

Tydligen så har väderförhållanden varit optimala för tillväxten av brunsopp i mellersta skåne.
I går plockade jag 10 kg på en timma.
Och väldigt få angripna :7

0

Lena M

15 okt 2013 kl. 09:24

Det låter nästan för bra för att vara sant. Nu skulle man bo nere i Skåne :) .

0

Tina Nordberg

15 okt 2013 kl. 11:54

Trevligt för dig, jag har hittat en handfull.

Äntligen kom trattkantarellerna…...och älgjakten.

Hjälm o skyddsväst kanske?

Trevlig höst.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone