0 301 visningar

2 svar

Annorlunda svampuställning

Markus

26 jul 2014 kl. 08:40

Ser att det är lite dålig aktivitet här, och bidrar därför med en länk om ett museum kring svamp som jag hittat.

Trevlig sommar!

http://www.goliatmusseron.blogspot.se/2014/07/matsutake-i-kroatiens-ovarld.html

0

SvenD

26 jul 2014 kl. 13:12

Väldigt fint museum i Zagreb! Förnyas svamparna kontinuerligt eller är de på något sätt konserverade?

0

Andreas

30 jul 2014 kl. 15:42

Kan det inte vara så att man använder frystorkade svampar?

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone