0 366 visningar

4 svar

Stor tofsskivling!

/Markus

6 sep 2015 kl. 20:28

Aldrig har jag sett en så stor föränderlig tofsskivlingen, för visst är det en sådan?

0

/Markus

6 sep 2015 kl. 20:31

För den växte tillsammans med ett 40 tal normala tofsskivlingar.

0

/Markus

6 sep 2015 kl. 20:31

En bild till…..

0

Michael Krikorev

6 sep 2015 kl. 21:21

Ja, det kan nog stämma, med reservation för att det inte går att säga helt säkert enbart efter bild.

0

/Markus

6 sep 2015 kl. 23:13

Måste nästan va rekord eller nått :)
Tittar man på bilden så ser man en normalfotat variant som sitter ihop med jätten… Jag blev helimpad hehe.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone