Den var fin!
Förmodligen ett fotomontage men jag har faktiskt sett en “grön järnsopp” i verkligheten. Det var nånslags gammalt rör med lock på som knölats till lite och målats grön.
Likaså en “guldtrattskivling” av ett sådant där böjt värmerör som nån satt en tratt på och målat i guldfärg.
Detta var nånslags utsmyckning av en konstskola på fula tekniska saker som sticker upp i parkmark här och där i centrala Örebro!
Så visst finns det “metallsvamp”!
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.