0 272 visningar

9 svar

Temperatur-rapport

Birgitta F

10 nov 2006 kl. 07:08

Bohuslän kustnära -6 grader….blä !

0

Franco Matli

10 nov 2006 kl. 07:14

Nacka +2.2°C
Blå himmel.Ingen vind.
Just varit ute med hunden.

0

Susanne E

10 nov 2006 kl. 07:18

Södra Dalarna 0 gr. Solen håller på att gå upp och det finns inte ett moln.

0

Helena A

10 nov 2006 kl. 07:28

Malmköping - 1, 9 och blåser svagt ser ut att bli klarblå himmel

0

Lena M

10 nov 2006 kl. 07:31

Och här i Gästrikland är det minus två grader, sol väntas innan det imorgon kommer ett nytt snöfall över länet.

0

Gunhild

10 nov 2006 kl. 09:33

Här i Kåddis (strax utanför Umeå)är det -0, 4 grader, svag vind och en stor sol. Bra hundpromenadväder, men broddföre, en spark att stödja sig på rekommenderas.

0

Birgitta F

13 nov 2006 kl. 07:41

Bohuslän Kustnära -3 grader , här åker temperaturen mellan +10 ner till -6 typ varannan dag. Har en känsla av att svamparna tar stryk..

0

Gula

13 nov 2006 kl. 09:39

Dimma och -1, 8 för närvarande mellan Norrtälje och Uppsala…

0

Birgitta D

13 nov 2006 kl. 09:41

- 4 har blivit + 0, 8. Funderar på om jag skall trotsa halsontet och leta vinterskivling senare.

0

Bo E

13 nov 2006 kl. 15:46

Örebro, Närke +2 fast det ligger frost kvar här och där.

Verkligen underligt klimat just nu.

Det kan vissa dar vara på nollpunkten och ingen frost syns, andra dar kan det vara +4 på termometern fast frosten ligger kvar på tak till ouppvärmda byggnader och i norrlägen på gräsytor etc.
På vissa ställen är det is på vattenpölarna på andra ställen blött.

Gråkallt och blåser snålt.
Kan vara vinden som ger ojämna temperaturer?

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone