0 217 visningar

2 svar

Svampro

Margareta Tångring

1 jan 2007 kl. 22:18

Hoppas att det snart blir ro så vi kan ängna oss åt nästa säsong med att förbereda torkapparater och konserveringsburkar samt att lägga in recept i receptbanken.
Vilket år! Jag ägnar mig nu åt att sticka pulsvärmare - det kanske inte vore dumt med svampmönster.

0

Tina Nordberg

1 jan 2007 kl. 22:23

Var bor du Margareta?

0

Margareta Tångring

2 jan 2007 kl. 16:30

I Karlstad med en hälsena som inte har läkt så bra. Jag orkar inte gå så mycket som jag vill och det är inte roligt att gå med rollator i skogen ger vissa begränsningar.
Trattarna är bara för mycket, KarlJohan var mer rejält - plocka på ni som orkar.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone