0 373 visningar

8 svar

Utveckling av siten...

Totte Gbg

2 mar 2007 kl. 10:24

Härom dagen när jag var på odlas tillfällig chatt så hade de diskussion om att de ska vara mer än blommor på forumet, tex en del skulle handla om mat, djur och andra saker.

Intressant tycker jag med tanke på hur det ser ut här idag. Vare sig vi vill eller inte så pratas det mer än om svamp, här är det väder, mat, natur och så mycket mer…jag kan ju alltid hoppas på att Michael kanske kommer till dit han vill en dag…att få ännu bättre ordning på sitt växande forum. För han har ju tagit emot idéer och önskemål från oss som är här och jag antar han vill göra något med det framöver. Själv ser jag fram emot en sökfunktion på receptsidan.

En av de två, vad jag förstod, som håller i siten odla var även ute och diskuterade för att berätta vad som var på gång och även ta upp idéer antar jag från de som var inbitna odlare…samma som Michael gjort…

Ja det verkar som om även om ett forum riktar sig till ett visst intresse så blir det mer än bara just det intresset…det blir vad man gör det till på gott och ont.

0

Grethe F

2 mar 2007 kl. 15:31

Jag tyckar om det som det är nu med annat än svamp också det fina med denna site är att man kan läsa i lugn och ro och svare på dett man tyckar är interesant det går i en god takt

0

Kristina i Lund

2 mar 2007 kl. 15:45

Jag håller med Grethe. Tittade in på Odlas forum och tyckte det verkade rörigt. Kan ju vara en vanesak också, förståss!

0

cicki T Belgien

2 mar 2007 kl. 16:39

Håller med, jag blev andfådd!Fast jag tror det är en provisorisk chat deras vanliga forum är nere.

0

Charina

2 mar 2007 kl. 17:41

Har oxo kollat in där lite hastigt.. Skitjobbig chatt!! Nepp, inget för mig.

0

Susanne E

2 mar 2007 kl. 18:11

Jag tycker att det är en JÄTTEBRA idé! Då slipper de som BARA vill diskutera svamp alla de “sociala trådar” som handlar om annat! Och då slipper även de som vill diskutera annat än svamp de ständiga angrepp när så skett! Jag är HELT FÖR EN LEGALISERING av att diskutera annat än svamp på forumtet. Vi är många som har fått kontakt genom forumet och man kan inte begära att man ska kunna ha en dialog som bara rör svamp???

Det verkar även som några har besökt Odla när det var nedlagt och bara hade chatten? Det är nog främst ämnesindelningen Totte avser, och den behöver ju inte alls se ut som Odlas! Det är ju det som är det fina, att vi kan bestämma det tillsammans med Micke!!! Det kan ju vara lämpligt med ex. tre-fem avdelningar (till att börja med i alla fall) Då blir det ju lättnavigerat också.

Det här har ju varit på tapeten förut, så det var ju bra att det kom upp igen. Micke var ju för den förändringen med underavdelningar då, så honom hänger det nog inte på.

Vad sägs om:
SVAMP
MAT OCH RECEPT
DJUR OCH NATUR

0

Gula

2 mar 2007 kl. 18:45

Det var en bra indelning Susanne!

0

Trumpelisa

3 mar 2007 kl. 11:05

Va ingen tramsavdelning? .)

0

per d

3 mar 2007 kl. 17:56

visst.där måste finnas en fotbollsavdelning, speciellt nu när fck krossar plastmattegänget från borås i morgon !

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone