0 71 visningar

1 svar

var kan man?

åsa bergström

19 okt 2001 kl. 17:34

hej! jag har en fråga var hittar man experter som kan ta ut en i skogen och undervisa?

0

Michael Krikorev

19 okt 2001 kl. 23:38

Lokala studieförbund brukar hålla svampkurser om höstarna. T ex har Studiefrämjandet i Stockholm mycket svampkurser varje år, gå in på http://www.sfr.se och välj din kommun.

Ett alternativ är att du själv arrangerar en svamputflykt som kan finansieras av deltagarna (om du samlar ihop en grupp), en förening eller ett företag. Kontakt med en svampkonsulent som kan leda utflykten kan du göra på http://www.svampkonsulent.nu (under sidan konsulenter) där det finns kontaktuppgifter till aktiva Svampkonsulenter runt om i landet.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone