Hej, jag heter Bosse Fink och fastän jag är tjej så kallar mina vänner mig för Bosse. Egentligen heter jag Bo.
Min man tycker inte om att ruva så han sitter och sjunger för mig när jag jobbar. Däremot är han duktig på att bygga så vi har hjälpts åt att konstruera vårt lilla bo. Lilla Bo brukar han kalla mig för när han är på gott humör. Han är allt bra go’ min lille gubbe Knut.
Om två veckor får vi tillökning och om jag har räknat rätt när jag tittar under mig så blir vi 5 stycken till i familjen.
Skickar några kort på mig och mitt lilla taklösa hus.
Mvh
Bosse Fink
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.