0 295 visningar

4 svar

Som ni märker

Göran H

26 jun 2007 kl. 20:05

av mitt slafsande med bilder och signatur är jag lite upprörd. Ni får ursäkta språket, men jag blir heligt förbannad när jag hittar sådant här i “min” svampskog.

0

Lena M

26 jun 2007 kl. 20:57

Ja Göran, det är beklagansvärt men jag ser samma fenomen här hemma, allsköns bråte bara utslängt i naturen. För att inte tala om alla ölburkar jag ser, oberoende hur långt ifrån allfarvägen det än är.
Om jag skule ta hand om dem och panta skulle jag få ihop bra med bensinpeng.

0

Tina Nordberg

26 jun 2007 kl. 21:06

Håller med er, det finns ingen ursäkt för folks agerande med skiten. Så här såg det ut för ett par veckor sedan där jag bor.
En slakted husvagn.Jag skickade bilder och artickel till lokaltidningen. Vem som tog hand om skiten vet inte jag.

0

Namn!

Elisabeth J

27 jun 2007 kl. 05:47

Kolla i bråten om det finns något namn bland grejorna bland tidningar papper m.m. Det är böter på nedskräpning.
Men som alltid kan man slingra sig genom att säga att det inte var jag. För att bli åtalad för ett brott idag måste det nästan finnas vittnen och teknisk bevisning,en som vet!!!!!

0

Namn!

Irene A

27 jun 2007 kl. 08:47

Göran, det fanns en del användbart där ju! Av bänkskåpet kan man t.ex göra en utmärkt svamptork, dock inte portabel..

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone