0 332 visningar

3 svar

Smått o suddigt

Tina N Kolsva

22 okt 2007 kl. 14:46

Vill bara tala om att detta är årets sämsta bild. Men jag inbillar mig att det är Argusöga.
Hade inte glasögon på så jag såg inte hur det blev med skärpan.
Någon som har Argusögon kanske kan hjälpa mig.

0

Michael Krikorev

22 okt 2007 kl. 17:56

Svårt att se eftersom bilden är suddig, men visst skulle det kunna vara argusöga.

Argusöga (Merismodes anomalus)

0

Tina N Kolsva

22 okt 2007 kl. 18:11

Får nog lov att fara dit igen med brillorna på, för sån där fin bild vill jag åxå ha.

0

Tina N Kolsva

27 okt 2007 kl. 17:15

Det var grått o dimmigt idag inte alls väder för Argusögon.Här har jag dem iaf.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone