0 334 visningar

10 svar

Bifoga bilder, fungerar inte

Enelie, Linköping

2 nov 2007 kl. 14:06

Hej!
Jag har försökt att bifoga bilder i ett inlägg i dag men det har inte fungerat.

Är det någon mer som haft problem?

0

Geraldine Palm

2 nov 2007 kl. 14:57

Hejsan! Jag ska testa och se om jag kan bifoga några bilder idag,

0

Geraldine Palm

2 nov 2007 kl. 15:00

Det fungerade, pröva igen ;)

0

Enelie, Linköping

2 nov 2007 kl. 15:08

Provat. Går inte.
Jag får försöka lite senare igen.
Det verkar som det är hos mig det är något fel eftersom din bild funkade.

0

Enelie, Linköping

2 nov 2007 kl. 15:26

Tack för hjälpen Geraldine.
Jag startade om datorn och nu funkar det.

0

buffy

2 nov 2007 kl. 16:10

Det kan vara cache-minnet kanske?

0

Enelie, Linköping

2 nov 2007 kl. 16:11

Vad är cache-minne?

0

Totte Gbg

2 nov 2007 kl. 17:01

Eller så kan bilden kanske vara för stor?

0

buffy

2 nov 2007 kl. 18:52

cache-minne är där som tillfälliga filer lagras, ibland behöver man tömma det “för hand” om man inte har valt att det töms automatiskt t ex när man stänger datorn. Man tömmer det i Verktygsmenyn under Internetalternativ, webbhistorik, ta bort, ta bort alla tillfälliga filer.

0

Enelie, Linköping

2 nov 2007 kl. 19:24

Tack för tipset Buffy.
Det var nog ett bra tag sedan jag tömde.
Jag viste inte heller att det kallades cache-minne, så nytt har jag lärt mig något nytt.

0

cicki T Belgien

14 nov 2007 kl. 22:11

Tack buffy, nu purrar min Outlook igen.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone