0 435 visningar

5 svar

Gör en svampkalender!

gunhild

17 jan 2008 kl. 16:45

Gör en egen kalender av dina fina svampbilder med hjälp av denna hemsida.
http://kjell.haxx.se/kalender/

0

Irene A

17 jan 2008 kl. 17:00

Vilket trevligt tips - stort tack för det!

0

"JAS" Helsingborg

17 jan 2008 kl. 17:37

Kanon!

0

Affe Nv Skåne

17 jan 2008 kl. 21:41

Dagens goda tips, tack för det!

0

Enelie, Linköping

17 jan 2008 kl. 21:42

Tack!
Det var en jättekul länk.
Den kommer jag att använda.

Jag snabbtestade rimlexikonet men det var lite knepigt så jag får prova igen när jag har lite bättre med tid.

Jag skrev in “svamp” och fick bl.a. ett förslag: “grodstamp”. ?????

0

gunhild

17 jan 2008 kl. 21:54

Det är inte alla excel-program (ex. mitt) som godkänner nedladdning av den sidan jag rekommenderat. Det finns en bugg som stoppar och är svår att komma förbi. man kan då istället använda den här adressen.
http://www.smabarn.se/index_kalender.htm

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone