0 171 visningar

4 svar

Tack Helena A

Maric

25 jan 2008 kl. 19:11

För goliatmusseronen som damp ner i brevlådan idag.
Ska bli spännande att smaka.

Är så glad över vilka vänner man hittat på detta forum och hur man kan dela med sig av svamp till varandra.

0

Gunilla

25 jan 2008 kl. 19:40

Behöver du tips på tillagning av goliatmusseron så kan du hitta en del recept på den här sidan.

http://www.goliatmusseron.blogspot.com

0

Birgitta D

25 jan 2008 kl. 19:58

Var får du goliat ifrån Helena?

0

Tack Gunilla

Maric

25 jan 2008 kl. 20:43

För länken till recept.

0

Birgitta D

Helena A

25 jan 2008 kl. 22:16

Jo du….......
Jag fick mssor med torkad goliat för ett par år sen från Åre. Skickade upp en massa mandelriskor och ner kom goliat och toppmurklor.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone