En underbar stund i en solig skog. Leo och jag på utflykt, träffade GretheF Skåne, kolla tidigare tråd. Hittade så klart Ostronmussling så middagen är räddad. Så några Gula Rottryfflar som är gröna, det är mycket som blir grönt om våren. Så några bilder på Fnösktickor som tydligen släpper vita sporer.
Hej Elisabeth Bååth*! Ja du vet, smaken är som baken, personligen gillar jag den starkt men jag vet de som inte gillar den och många tycker konsistensen är otrevlig. Du får skaffa lite mycel och ta borren med dig ut och ympa på lite lågor i skogen.
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.