hittade ett gäng murklor i dag, det har varit dåligt me dem i mina trakter annars,
Tänkte visa min murkeltork, en ram har jag klätt med myggnät, som sttåt på distanser (flaskorna) samt en gammal dammsugarmotor son blåser rumstempererad luft på dem.
har även hört från mitt förlag att de börjat sända ut min bok “svampboken” till affärerna
Det var en fiffig lösning.
Jag hittade några murklor för första gången här i förra veckan. Jag lade mina murklor på balkongen i solen för torkning o det funkade bra…sen kom jag på att jag kunde tagit min obh nordica svamptork o dragit ut den på balkongen för att torka murklorna.
En keps med murklor
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.