Jaha så skriver vi då den 1/6 eller den förste Juni om man så vill i vår “kära” almanacka.
För mig innebär detta flera olika saker, en del positiva men även en del negativa som i detta läget får mig att må direkt dåligt.
Det stora problemet för min del är att det endast är c:a 3 veckor kvar av ljus, sen kommer mörkret det tråkiga krypandes.
Tidigare år så har det varit ännu värre med riktigt djupa deppresioner redan i slutet på April, början på Maj för att sommarsolståndet närmat sig med stormsteg. Detta året har jag däremot klarat mig ända fram tills i dag när jag insåg att det var den Första Juni…..
Just nu känner jag bara FY FAN!!!!
Är jag ensam om detta eller det finns fler?
Ha en skön söndag, i årets första “sommarmånad”!
OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.