0 309 visningar

3 svar

Köpa GPS?

Susan

15 jul 2008 kl. 20:26

Finns det någon här på sajten som använder Gps i skogen? Funkar det bra? vilken modell använder ni isf?

0

Geraldine Vällingby

15 jul 2008 kl. 20:41

Fyll i GPS i rutan ovanför här och sök, så kommer det upp en del inlägg om GSP;er, där kanske du kan få en del tips.

Har själv ingen erfarenhet av detta.

0

Susan

15 jul 2008 kl. 21:10

Tack så mycket! Många bra tips!

0

Lena M

16 jul 2008 kl. 07:30

Jo jag äger en GPS av märket Garmin och tycker att det är ett bra hjälpmedel när man utforskar främmande skogar. Markerar var jag ställer bilen och vet sedan at jag kommer tillbaka till platsen.
Har läst att många föredrar karta och kompass men inget som jag förlitar mig på, lärt mig , tyvärr.

Svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan

OBS! Formuläret nedan är till för att svara på frågan i tråden ovan. Håll dig till ämnet och den ursprungliga frågan när du skriver ett svar. SKAPA ETT NYTT INLÄGG om du istället vill ställa en ny fråga eller starta diskussion i ett annat ämne. Olämpliga inlägg som inte följer forumreglerna kan komma att raderas.
Du är inte inloggad, men kan svara på inlägget ovan genom att fylla i formuläret nedan ändå genom att fylla i formuläret nedan. Är du regelbunden besökare på svampguiden kan du skapa ett konto för att slippa fylla i namn och säkerhetsfrågor varje gång du postar ett nytt inlägg. Välkommen att logga in eller skapa nytt konto. Det är gratis!
Välj bild…
Ladda hem Svampguiden till din telefon!
Available in Google Play
Rekommenderat Svampguiden rekommenderar Kaffe.se för dig som vill ha riktigt gott kaffe med dig ut i svampskogen
Ny Version! Svampguiden+ är en ny och uppdaterad app för iPhone och iPad som nu äntligen också finns tillgänglig för dig som har Android!
Svamptork finns att köpa på svamp.se
Identifiera arter med hjälp av kameran i din iPhone